در سومین دوره جایزه یحیی، مدثر تیموری از منطقه حفاظت شده «سده» استان خراسان رضوی، موسی غلامزاده سراب از منطقه حفاظت شده «دربادام» خراسان رضوی و علی کلانه از پارک ملی «پابند» استان مازندران سه محیط بانی بودند که بیشترین امتیاز را از هیات داوران دریافت کردند و جوایز خود را از دستان مجتبی رمزی و پریدخت مشگ‌زاد، بانیان جایزه یحیی دریافت کردند.
لازم به ذکر است که به منظور ارج نهادن به خانواده‌های محیط‌بانان، از اعضای خانواده این عزیزان نیز برای حضور در مراسم دعوت شده بود. این مراسم با حضور علاقمندان محیط زیست، اعضای انجمن یوزپلنگ ایرانی، هنرمندان، پیشکسوتان و خانواده محیط‌بان شهید یحیی شاه‌کوه‌محلی در آمفی تئاتر موسسه آموزشی نیکوکاری رعد برگزار شد.

داوری این مسابقه از طریق بررسی فرم‌هایی انجام گرفت که توسط محیط‌بانان و شبکه تشکل‌های محیط‌زیست استان‌ها به دبیرخانه ارسال شد. این فرم‌ها دربرگیرنده ١١ معیار مختلف شغل محیط‌بانی هستند که برای هرمحیط‌بان با توجه به مدارک و مستندات تکمیل می‌شوند. در سومین دوره جایزه یحیی امتیاز ویژه‌ای برای صورتجلسات «شروع به شکار» در چهارچوب امتیاز مربوط به صورتجلسات شکار و صید در نظرگرفته شد. هدف از این تصمیم، تشویق محیط‌بانان به پیشگیری از وقوع تخلف بود. در نهایت محیط‌بانانی که در مجموع بیشترین امتیاز را کسب کردند به عنوان محیط بانان برگزیده معرفی شدند.

طی این مراسم از دکتر فاضل به پاس حمایت‌هایشان از جایزه یحیی تقدیر شد. دکتر فاضل به عنوان رییس دانشگاه محیط زیست نقش بسزایی در برگزاری دوره‌های آموزشی محیط بانان داشته‌اند و سال جاری بازنشسته شدند. ایشان طی دو سال گذشته امکان اسکان محیط بانان برگزیده جایزه یحیی را در دانشگاه محیط زیست کرج فراهم نمودند.

حامیان معنوی:

دانشکده محیط زیست کرج

موسسه آموزشی نیکوکاری رعد

پایگاه خبری تحلیلی زیست بوم

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران 

موسسه تصویر حیات وحش 

 

حامیان مالی:

بانک ایران زمین

پریدخت مشگ زاد و مجتبی رمزی

سامان گلریز